• Qoltec Złącza światłowodowe SC/UPC | Singlemode | 0.9mm

Symbol: 54165

Złącze światłowodowe przeznaczone do łączenia światłowodów. Złącza: SC/UPC Typ włókna: Jednomodowy

1.54
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 9
Paczkomaty InPost 9
Kurier GLS 15
Dostępność Duża dostępność
Waga 0.15 kg
EAN 5901878541655
Złącze światłowodowe przeznaczone jest do łączenia światłowodów. Umożliwiają przełączanie oraz łączenie linii optycznych. Dzięki najwyższej jakości złączy optycznych zapewnione jest jak najmniejsze tłumienie. Każde złącze różni się od siebie, w zależności od rodzaju włókna światłowodowego oraz wielkości i metody polerowania ferruli. Ferrula to rurka, która jest wykonana ze spieku ceramicznego i stanowi ona osłonę oraz prowadnicę dla włókna optycznego w złączu.
Złącza SC zaprojektowane zostały w celu wykorzystywania ich w telekomunikacji. Używane są także w urządzeniach aktywnych takich jak wideo konwertery oraz media. Zapewniają szybkie i łatwe przyłączenie oraz są odporne na defekty połączenia. Kształt złącza pozwala na łatwy i pewny montaż. Oprócz zastosowań w telekomunikacji, złącze światłowodowe SC jest stosowane w sieciach LAN i WAN, w sieciach CATV, technikach pomiarowych, do systemów czujników oraz na kolei. Złącze UPC posiada płasko spolerowane czoło ferruli. Z uwagi na ryzyko uszkodzenia, nie można parować ze sobą złącza APC i UPC.
Specyfikacja
Rodzaj złączy SC/UPC
Typ włókna Jednomodowy
Zastosowanie Dla kabli wewnętrznych. Kabel odgałęźny.
Średnica kabla 0.9 mm
Średnica światłowodu 125 µm (657A, 657A2)
Średnica bufforu 250 µm
Czas pracy ok. 60s (niecięte włókno)
Tłumienność ≤ 0.3 dB (1310nm, 1550nm)
Siła połączenia nagiego włókna > 5 N
Siła połączenia nagiego włókna w obsadce > 10 N
Wytrzymałość na rozciąganie > 50 N
Temperatura pracy -40°C ~ +75°C
Rzeczywista wytrzymałość na rozciąganie (20N) ΔIL ≤ 0.5 dB ΔRL ≤ 5 dB IL - tłumienność wtrąceniowa RL - tłumienność odbiciowa
Trwałość mechaniczna ΔIL ≤ 0.5 dB ΔRL ≤ 5 dB
Test wytrzymałości ΔIL ≤ 0.5 dB ΔRL ≤ 5 dB
Waga netto 0,003 kg
Waga brutto 0,004 kg
Opakowanie Polybag
Zastosowanie Dla kabli wewnętrznych. Kabel odgałęźny.
Temperatura pracy -40°C ~ +75°C
Rodzaj złączy SC/UPC
Typ włókna Jednomodowy
Średnica kabla 0.9 mm
Tłumienność ≤ 0.3 dB (1310nm, 1550nm)
Średnica światłowodu 125 µm (657A, 657A2)
Średnica bufforu 250 µm
Czas pracy ok. 60s (niecięte włókno)
Siła połączenia nagiego włókna > 5 N
Siła połączenia nagiego włókna w obsadce > 10 N
Wytrzymałość na rozciąganie > 50 N
Rzeczywista wytrzymałość na rozciąganie (20N) ΔIL ≤ 0.5 dB ΔRL ≤ 5 dB IL - tłumienność wtrąceniowa RL - tłumienność odbiciowa
Trwałość mechaniczna ΔIL ≤ 0.5 dB ΔRL ≤ 5 dB
Test wytrzymałości ΔIL ≤ 0.5 dB ΔRL ≤ 5 dB
Opakowanie Polybag
Waga netto 0,003 kg
Waga brutto 0,004 kg
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.