• Qoltec Złącza światłowodowe LC/UPC | Multimode | 3.0mm

Symbol: 54164

Złącze światłowodowe przeznaczone do łączenia światłowodów. Złącza: LC/UPC Typ włókna: Wielomoodowy

3.11
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 9
Paczkomaty InPost 9
Kurier GLS 15
Dostępność Duża dostępność
Waga 0.15 kg
EAN 5901878541648
Złącze światłowodowe przeznaczone jest do łączenia światłowodów. Umożliwiają przełączanie oraz łączenie linii optycznych. Dzięki najwyższej jakości złączy optycznych zapewnione jest jak najmniejsze tłumienie. Każde złącze różni się od siebie, w zależności od rodzaju włókna światłowodowego oraz wielkości i metody polerowania ferruli. Ferrula to rurka, która jest wykonana ze spieku ceramicznego i stanowi ona osłonę oraz prowadnicę dla włókna optycznego w złączu.
Zaletą złączy LC są niewielkie wymiary złączy, co powoduje, że mogą być one wykorzystywane w miejscach, które mają duże zagęszczenie pól przełączeniowych. Posiadają one również system blokady zatrzaskowej, który zabezpiecza przed przypadkowym wyciągnięciem złącza. Złącza LC stosuje się w sieciach LAN, WAN oraz FTTD, na kolei, w sieciach telekomunikacyjnych, w sieciach telewizji kablowych oraz w technice pomiarowej. Złącze UPC posiada płasko spolerowane czoło ferruli. Z uwagi na ryzyko uszkodzenia, nie można parować ze sobą złącza APC i UPC.
Specyfikacja
Rodzaj złączy LC/UPC
Typ włókna Wielomodowy
Zastosowanie Dla kabli wewnętrznych
Średnica kabla 3.0 mm
Średnica światłowodu 125 µm (657A, 657A2)
Średnica bufforu 250 µm
Czas pracy ok. 100s (niecięte włókno)
Tłumienność ≤ 0.3 dB (1310nm, 1550nm)
Siła połączenia nagiego włókna > 4 N
Siła połączenia nagiego włókna w obsadce > 8 N
Wytrzymałość na rozciąganie > 10 N
Temperatura pracy -40°C ~ +75°C
Rzeczywista wytrzymałość na rozciąganie (20N) ΔIL ≤ 0.5 dB ΔRL ≤ 5 dB IL - tłumienność wtrąceniowa RL - tłumienność odbiciowa
Trwałość mechaniczna ΔIL ≤ 0.5 dB ΔRL ≤ 5 dB
Test wytrzymałości ΔIL ≤ 0.5 dB ΔRL ≤ 5 dB
Waga netto 0,003 kg
Waga brutto 0,008 kg
Opakowanie Polybag
Zastosowanie Dla kabli wewnętrznych
Temperatura pracy -40°C ~ +75°C
Rodzaj złączy LC/UPC
Typ włókna Wielomodowy
Średnica kabla 3.0 mm
Tłumienność ≤ 0.3 dB (1310nm, 1550nm)
Średnica światłowodu 125 µm (657A, 657A2)
Średnica bufforu 250 µm
Czas pracy ok. 100s (niecięte włókno)
Siła połączenia nagiego włókna > 4 N
Siła połączenia nagiego włókna w obsadce > 8 N
Wytrzymałość na rozciąganie > 10 N
Rzeczywista wytrzymałość na rozciąganie (20N) ΔIL ≤ 0.5 dB ΔRL ≤ 5 dB IL - tłumienność wtrąceniowa RL - tłumienność odbiciowa
Trwałość mechaniczna ΔIL ≤ 0.5 dB ΔRL ≤ 5 dB
Test wytrzymałości ΔIL ≤ 0.5 dB ΔRL ≤ 5 dB
Opakowanie Polybag
Waga netto 0,003 kg
Waga brutto 0,008 kg
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.