• Qoltec Adapter światłowodowy LC/APC | Quad | Singlemode

Symbol: 54137

Adapter służący do połączenia światłowodów jednomodowych. Złącza: LC/APC Typ: Quad

2.80
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24h
Cena przesyłki 9
Paczkomaty InPost 9
Kurier GLS 15
Dostępność Mało
Waga 0.15 kg
EAN 5901878541372
Adapter światłowodowy służy do połączenia światłowodów jednomodowych zakończonych złączami LC/APC. Może być stosowany w światłowodach, które mają dużą prędkość transmisji danych. Adapter jest częścią toru światłowodowego, gwarantuje stabilność parametrów transmisyjnych, a znakomitej jakości ferrula ceramiczna, oszlifowana pod kątem 8 stopni, zapewnia mniejsze tłumienie sygnału odbitego, co powoduje korzystniejsze parametry transmisyjne w całym połączeniu. Zatrzaskowe uchwyty zapewniają wygodny montaż i demontaż. Kabel typu Quad zastosowany w tym adapterze, używany jest w połączeniach sznurów pomiarowych, patchcordów transmisyjnych oraz jako element przełącznic światłowodowych.
Światłowód jednomodowy posiada małą średnicę rdzenia, a więc jest w stanie pomieścić tylko jeden mod światła. Sygnał porusza się w jednej wiązce z odbiciem światła bliskiemu zeru. Niski współczynnik odbicia oznacza mniejsze rozproszenie światła.
Zaletą złączy LC są niewielkie wymiary, które umożliwiają gęste upakowanie, co sprawia, że idealnie nadają się do użytku w centralach oraz centrach przetwarzania danych. Posiadają one również system blokady zatrzaskowej, który zabezpiecza przed przypadkowym wyciągnięciem złącza. Złącza LC stosuje się również w sieciach LAN, WAN oraz FTTD, na kolei, w sieciach telekomunikacyjnych, w sieciach telewizji kablowych oraz w technice pomiarowej.
Specyfikacja
Rodzaj złączy LC/APC
Typ Quad
Typ włókna Jednomodowy
Obudowa PC-AR
Materiał Ceramika
Informacje dodatkowe Łatwa instalacja i obsługa adaptera. Może być stosowany w światłowodach o dużej prędkości transmisji danych.
Opakowanie Polybag
Waga brutto 0,005 kg
Waga netto 0,004 kg
Materiał Ceramika
Typ Quad
Rodzaj złączy LC/APC
Typ włókna Jednomodowy
Obudowa PC-AR
Informacje dodatkowe Łatwa instalacja i obsługa adaptera. Może być stosowany w światłowodach o dużej prędkości transmisji danych.
Opakowanie Polybag
Waga netto 0,004 kg
Waga brutto 0,005 kg
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.